Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
İletişim
Minikler 2008
miniklerlogo.jpg 
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi


Türkiye İş Bankası Minikler Satranç Şenliği Başladı.
dsc_0172.jpg

İş Bankası’nın desteğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye İş Bankası Minikler Satranç Şenliği için geri sayım başladı. Minik satranç oyuncuları, 17-21 Haziran 2009 tarihleri arasında Türkiye İş Bankası Minikler Satranç şenliğinde ustalıklarını gösterecekler.

İstanbul içinden ve dışından yaklaşık 700 minik oyuncunun yarışacağı şampiyona, İş Bankası Çamlıca Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek. Beş gün sürecek şenlik boyunca, hem oyuncular hem de aileleri zorlu ama bir o kadar da keyifli bir rekabeti yaşarken eğlencenin de tadına varacaklar.

Satranç dolu sıcak tatil günleri; eğitici, eğlendirici ve kültürel etkinliklerle daha da renklenecek. Genç yaşta satranç sporuna gönül verenlerin katılımlarıyla gerçekleşecek olan şenlikte, İş Bankası ve Türkiye Satranç Federasyonu her hamlede oyunculara destek verirken, onların başarılarıyla gururlanmanın da hazzına varacaklar.

Şenlik sonunda her oyuncu madalya sevinci yaşayacak. İş Bankası ve Türkiye Satranç Federasyonu şenlik boyunca tüm oyunculara başarılar diler. Tüm detaylar için yönergeyi inceleyiniz.

Çamlıca Tesislerine Servis imkanı sağlanacaktır;

* Anadolu Yakası; Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünden saat 08:15'te
* Avrupa Yakası; Taksim AKM yanı otopark önü ve Bakırköy Town Alışveriş Merkezi karşısından 08:00'da

Servis araçları, katılımcıları etkinlik boyunca her akşam saat 19:00'da Çamlıca Tesislerinden alarak Kadıköy, Taksim ve Bakırköy'deki kalkış noktalarına bırakacaklardır.

İş Bankası Çamlıca Tesislerine Nasıl Gidilir? 


Minikler Satranç Şenliğinin 2. gününde Beyaz Grup Karşılaşmaları sabah erken saatlerdeki kapalı hava şartlarına rağmen büyük 
bir coşku ve neşe ile başladı. Minik satranççılar çekişmeli maçların stresini, animasyonun ekibinin düzenlediği eğlenceli aktiviteler ile attılar. 
Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği şenliğe İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler ve Kurumsal İletişim Bölümü Müdür Yardımcısı Vesile Aksoyer 
iştirak ederek sporcuların turnuva heyecanını paylaştılar.                

Beyaz Grup karşılaşmalarının sonuçlarına ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

doc Turnuva Yönergesi      GRUPLAR VE SPORCU LİSTESİ

 dsc04728.jpg dsc04749.jpg
 dsc04840.jpg  dsc04837.jpg


 
4. üncüsü düzenlenen İş Bankası Minikler Satranç Şenliği katılımcı sayısını her sene daha artarak Mavi Grup karşılaşmaları ile başladı. Sabah erken saatlerde şenlik alanına gelen minik yarışmacılar, İş Bankasının düzenlediği animasyon gösterileriyle gün boyu eğlenerek, satranç oynamanın keyfini çıkardılar. Genel Grupta 91 sporcu ve Bayanlarda 57 sporcunun katılım gösterdiği Mavi Grupta 15 genel ve 10 bayan sporcu Final Grubuna katılmaya hak kazandı. Tüm sporcuların madalya ve katılım belgesi aldığı Mavi Grup ödül töreninden sonra, sporcular ve aileleri mutlu bir şekilde şenlik alanından ayrıldılar. Mavi Grup karşılaşmalarının sonuçlarına ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2009